Derma Visage

Świecowanie uszu Indian Hopi

Świecowanie uszu Indian Hopi

Świecowanie uszu to metoda oczyszczania uszu wywodząca się z medycyny alternatywnej. Stanowi alternatywę dla powszechnie używanych patyczków lub szeroko reklamowanych sprayów do higieny uszu.

Świecowanie uszu Indian Hopi

Oprócz zapewnienia czystości uszu, świecowanie inaczej zwane konchowaniem zalecane jest również przy schorzeniach uszu, gardła, nosa, zatok (stany zapalne), przy przeziębieniach, niedosłuchu, szumu w uszach różnego pochodzenia, stanach stresowych, nerwowości, pobudliwości, zaburzeniach snu, bólach i zawrotach głowy oraz migrenach. 

Trzeba wziąć pod uwagę, że zabieg ten wymaga ostrożności oraz wiedzy o poprawnej technice jego wykonywania. Profesjonalnie wykonany zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Do świecowania uszu nie posłuży każda świeca. W naszym gabinecie pracujemy na świecach w 100% naturalnych, wykonanych z bawełny, pszczelego wosku, ziół, propolisu oraz olejków eterycznych.  Przed rozpoczęciem konchowania należy również wykluczyć wszelkie przeciwskazania, do których należą między innymi: wyciek ropny z ucha, uszkodzenie błony bębenkowej i przewodu słuchowego zewnętrznego, procesy nowotworowe w obrębie głowy, alergie na produkty pszczelarskie.

Bezpośrednio po zabiegu uszy należy zabezpieczyć przed zimnem i wiatrem, nie należy moczyć ani czyścić uszu przez najbliższe 5 dni. Zabieg zaleca się wykonać 4-6 razy w odstępach 3-7 dniowych.

Świecowanie jest niejako połączeniem terapii ciepłem z aromaterapią i apiterapią, która przynosi zadowalające rezultaty i pozwala zniwelować wiele codziennych dolegliwości.

Scroll to Top