Derma Visage

Konsultacje, diagnostyka, tricho-plan

Konsultacje, diagnostyka i tricho-plan

Nasze pierwsze trychologiczne spotkanie jest spotkaniem najważniejszym. To wtedy poznaję Twoje problemy i potrzeby.

Pierwsza wizyta i wywiad

Na pierwsze spotkanie wymagam przyniesienia wyników z krwi, zleconych poprzednio. Dlatego podczas naszego wcześniejszego kontaktu telefonicznego ustalamy datę konsultacji oraz wystawiam skierowanie na wykonanie badań na podstawie wskazanego przez Ciebie problemu.

Współpracuję w portalem badania.pl, dzięki czemu otrzymasz zniżkę na wykonanie badań laboratoryjnych. Na konsultacji w gabinecie, po dokonaniu szerokiej analizy Twojego organizmu oraz wyników krwi, stanu skóry głowy, badaniu trichoskopowym-  omawiam przyczynę problemu oraz sposoby na jego zatrzymanie. Chciałbym tutaj zaznaczyć, że badanie trichoskopowe jest bezbolesne oraz wspólnie ze mną możesz podglądać obraz z kamery.

W razie konieczności (tj. podejrzenia zmian chorobowych, wymagających dodatkowego leczenia dermatologicznego) pobieram wymaz (badanie mikologiczne- dodatkowo płatne) ze skóry głowy, a próbkę następnego dnia przekazuję do laboratorium Vitalabo.

Podczas tej wizyty otrzymasz personalizowany tricho-plan, który określa szczegółowo co będziemy robić, zarówno w gabinecie podczas zabiegów oraz w pielęgnacji domowej.

Tricho-plan to mój autorski dokument, który będzie Ci towarzyszyć podczas uzupełniania preparatów do użycia w domu, określał będzie częstotliwość i dawki stosowanych preparatów. Będą tez tam zawarte wskazówki dotyczące podstawowej pielęgnacji skóry głowy i włosów, którymi śmiało możesz podzielić się z najbliższymi. Ponadto, jeśli uznam, że jest potrzeba kontaktu ze specjalistą- np. dietetykiem, dermatologiem, endokrynologiem – wskażę Ci moich zaufanych fachowców.

Personalizowany tricho-plan to również harmonogram naszych spotkań zabiegowych, ich czas i koszt wykonania. Szacowany czas pierwszego spotkania to około 1,5h. Przekonasz się, że czas upłynie nam bardzo szybko, a ja uzyskam od Ciebie niezbędne informacje. 

Opieka trychologiczna najmłodszych

W swoim gabinecie trychologicznym swoją opieką otaczam również osoby najmłodsze. Problemy owłosionej skóry głowy – zwłaszcza keratozy występują również u dzieci.

Sama będąc mamą zdaję sobie sprawę jak ważna jest atmosfera i budowanie zaufania trychologa podczas takiej wizyty. Dlatego też, każde dziecko po konsultacji otrzymuje specjalny dyplom oraz drobny upominek.

W konsultacji jest obowiązkowa obecność chociażby jednego z rodziców lub opiekuna prawnego.

Scroll to Top