Derma Visage

Lifting rzęs

Lifting rzęs

Lifting rzęs to zabieg, w którym zmieniamy położenie rzęs. Stają się one bardziej podkręcone, optycznie dłuższe i pogrubione. Lifting jest alternatywą dla sztucznych rzęs.

Lifting rzęs

Podczas zabiegu rzęsy są nawijane na specjalne wałeczki, następnie działamy na nie preparatami, które poluźniają keratynę, a tym samym redukują wiązania disiarczkowe. Przekształcamy wiązania kwasem tioglikolowym, aby móc ukierunkować rzęsy, następnie działamy neutralizatorem, który odbudowuje wiązania tak aby utrwalić położenie włosa w pożądanym kierunku. Po procesie liftingu na rzęsy nakładana jest henna oraz odpowiednie preparaty, które nawilżają i odżywiają włoski. 

Efekty po zabiegu będą utrzymywać się w zależności od tempa i cyklu wymiany rzęs. Lifting rzęs można wykonać po 6 tygodniach od poprzedniego zabiegu. Przed zabiegiem należy wykluczyć wszelkie przeciwskazania.

Między innymi są to : uczulenie na jakikolwiek składnik produktów, torbiele na górnej lub dolnej powiece, jęczmień, zapalenie spojówki, chemioterapia, choroby skóry w okolicy oka, skaleczenia, otarcia, oparzenia, obrzęki, słabe rzęsy (m.in. po źle wykonanej stylizacji rzęs), infekcje oczu, nadwrażliwość, zapalenie rogówki, łysienie, trichotillomania, zespół suchego oka.

Pielęgnacja domowa: Przez pierwsze 24h po zabiegu nie należy pocierać ani dotykać oczu, nie korzystać z basenu, sauny, nie moczyć rzęs, należy unikać pary, nie stosować kosmetyków wokół oczu, nie malować rzęs i powiek, należy również postarać się nie spać z głową w poduszce. Po 24h od wykonania zabiegu można wykonywać wszystkie czynności. Zalecane jest używanie olejków w celu nawilżenia i odżywienia włosków.

Scroll to Top