Derma Visage

Laminacja brwi

Laminacja brwi

Laminacja brwi jest zabiegiem polegającym na ukierunkowaniu i uelastycznieniu twardych i trudnych w ułożeniu włosków. Dzięki niej możemy zakryć ubytki w brwi oraz cieszyć się pięknym i pełnym kształtem.

laminacja brwi

 Podczas zabiegu stosujemy preparaty z kwasem tioglikolowym, który rozluźnia mostki disiarczkowe, stanowiące najtrwalsze wiązania keratynowe we włosie. Ich rozluźnienie pozwala na zmianę kierunku i położenie włosa. Następnie na uformowane brwi działamy neutralizatorem, który utrwali położenie włosków. Po procesie laminacji na brwi można nałożyć farbkę oraz odpowiednie preparaty, które nawilżają i odżywiają włoski.

W skład zabiegu wchodzi również regulacja. Efekty po zabiegu mogą utrzymywać się nawet do 2 miesięcy w zależności od czynników osobistych oraz tempa wzrostu włosa. Zabieg najlepiej powtarzać co 2,5 – 3 miesiące ze względu na długi proces wzrostu włosa.

Przed zabiegiem należy wykluczyć wszelkie przeciwskazania, takie jak: egzema, sucha, łuszcząca się skóra w okolicy zabiegowej, skóra atopowa, oparzenia słoneczne, rany, zadrapania w okolicy zabiegowej, skóra po peelingu chemicznym lub zabiegu złuszczającym, świeży makijaż permanentny, uczulenie na jakikolwiek składnik produktów.

Pielęgnacja domowa: Przez pierwsze 24h po zabiegu nie należy dotykać ani malować brwi, nie moczyć brwi, nie zmywać odżywki, nie używać kremów w okolicy zabiegowej, należy również postarać się nie spać z głową w poduszce. Po upływie 24h brwi nawilżamy za pomocą odżywek lub olejków, układamy w pożądanym, nadanym kształcie oraz staramy się ich nie odkształcać ani nie zmieniać uzyskanego położenia.

Scroll to Top